Baňkování GUA-SHA

Baňkování Gua-sha ve své prastaré formě byla používáno již v 18. století a svůj původ nachází v tradiční čínské medicíně. O léčebním využití baněk se zmiňuje i Hippokrates, který je využíval při vnitřních chorobách. Touto povzbuzující přísavkovou metodou je stimulován lymfatický tok který odplavuje odpadní látky a toxiny přirozenou cestou kožními póry z těla ven. Aktivuje se tak buněčná výměna a posiluje imunitní systém, a tím je podpořen proces přirozené samoléčby lidského těla.

Při baňkování působíme, jako při akupunktuře, na aktivní body nebo na celé oblasti meridiánů. Používáme skleněné, nebo silikonové nádobky, které přiložením na kůži vtáhnou pod tlakem podkoží s pojivovou tkání a tím dojde k intenzivnímu překrvení a následně k podpoře metabolismu u cílového orgánu. Baňkování pomáhá při bolestech svalů a kloubů, bolestech hlavy , podporuje regeneraci kůže a stimuluje vnitřní orgány. Využívá se také na odstranění celulitidy.

Gua-sha je bezpečná technika, která se využívá ve spojení s baňkováním. Harmonizuje nejen meridiány, ale revitalizuje celý organizmus. Technika gua-sha se používá k podpoře krevního oběhu a energie chi, ale důležitým efektem je také rozproudění tělesných tekutin a odstranění odpadních a toxických látek z hlubších vrstev tkáně. Volně přeloženo je gua-sha ,,seškrabávaní problémů,, z ošetřované oblasti.

• Baňkování 30 minut – 250,- Kč


Klikněte pro více informací o dalších masážích

• Klasická masáž

• Hot Stones - horké lávové kameny

• Baňkování

logo-pata.jpg, 7,1kB
thalgo.jpg

Autor webu: Petr Šrom