NASTŘELOVÁNÍ NÁUŠNIC DĚTEM I DOSPĚLÝM

Je pro nás důležité aby maminka i miminko byli v klidném prostředí a psychické pohodě, bez zbytečného stresu svazování ručiček a násilného držení hlavičky. Nastřelení probíhá sterilně v objetí maminčina náručí aby se miminko cítilo bezpečně. Očkování hexavakcinou před samotným nastřelením je doporučené, ale není nutné.

Nastřelení náušniček dětem se provádí vždy za přítomnosti rodičů. Rodiče musí být přítomni do 18ti let věku dítěte. Nejprve jsou dítěti řádně zkontrolovány ušní boltce a po následné konzultaci s rodiči je pomocí speciální fixy naznačeno místo nastřelení. Poté se ucho dezinfikuje a umístí (nastřelí) samotný šperk do označeného místa nastřelovací pistolí. Po nastřelení se zkontroluje průběh vpichu a uzávěr náušnice. Před odchodem ze studia jsou rodiče řádně poučeni o správné péči, možných komplikacích a následné výměně popřípadě ponechání stávajícího šperku (náušnice značky ESTELLE jsou určeny k trvalému nošení a není nutné je měnit za jiné).

Kdy je vhodné náušnice nastřelit?
Náušnice je vhodné nastřelit dětem zhruba od 3 měsíců věku. Měly by být již dobře vyvinuté ušní lalůčky. Vhodné je nastřelení provádět s odstupem minimálně 2 – 3 týdnů od očkování. Nastřelení by se nemělo provádět při zvýšené teplotě a probíhajícím akutním onemocnění.

Depositphotos 29984567 original 387x300 0 - Studio Chic
nausniceestelle - Studio Chic

Jaké náušnice se k nastřelování používají?
Kvalitní náušnice jsou vyrobeny z materiálů, které neobsahují alergizující prvky – zejména nikl. Jedná se především o výrobky z chirurgické oceli, titanu, plastu, okrajově pak zlata nebo stříbra. Náušnice značky Estelle mají uzávěr dříku ve formě puzety vyrobé z chirurgické oceli. V případě pozlacených náušnic je pozlacená i puzeta.
U pacientů (rodičů) panuje někdy mylná představa, že zadní část dříku může při nošení poranit pokožku. Náušnice jsou konstruovány tak, aby k poranění nemohlo dojít ani v případě zvýšeného tlaku dříku na pokožku (při kojení dětí, spánku atp.).

Komu není vhodné nastřelit náušnice?
Nastřelení není vhodné provádět dětem do 3 měsíců věku; všem akutně nemocným; těm, kteří mají v uchu útvar, který tam nepatří (někdy bývá v lalůčku tzv. atherom – ucpaná mazová žlázka); osobám úzkostným, které se obávají narušení akupunkturních drah; lidem trpícím poruchou krevní srážlivosti nebo užívajícím léky na “ředění” krve – zejména Warfarin.

Nastřelení náušnic v bílé leštěné oceli s krystaly Swarovski

Nastřelení náušnic v oceli pozlacené 24kt zlatem s krystaly Swarovski

Galerie nastřelování náušnic

Kdo se o Vás postará?

Sarka Pavlasova - Studio Chic

Šárka Pavlasová

  • Permanent Make Up
  • Nastřelování náušnic
  • Školení

Kontaktní formulář

Přijďte k nám načerpat energii a na chvíli zapomenout na každodenní starosti. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Kontaktní formulář

Nastřelování náušnic

Můžete nám i zavolat nebo oposlat email.